Вікарний Архієрей

Преосвященний ВСЕВОЛОД,
єпископ Слов’янський, вікарій Донецької єпархії

Преосвященний єпископ Всеволод (в миру Матвіє́вський Володи́мир Па́влович; нар. 28 липня 1942, Новофастів Погребищенського району Вінницької області) – архієрей Православної церкви України; єпископ Слов’янський, вікарій Донецької єпархії.

Народився у родині псаломщика. У 1959 р. закінчив Новофастівську середню школу. У 1961 р. закінчив Технічне училище у м. Донецьку. У 1975 р. закінчив гірничий технікум м. Донецька. З 1962 р. працював на шахтах м. Донецька, з перервою у чотири роки, коли служив строкову службу на флоті. Після виходу на пенсію працював викладачем гірничих машин і автоматики у технікумі. У 1999 році закінчив Київську Духовну Семінарію.

З 1996 по 2002 pp. був секретарем Донецького єпархіального управління. У січні 2003 р. призначений секретарем Луганського єпархіального управління. На час переведення Луганщина не мала своєї епархії УПЦ-КП, тут була тільки одна парафія, під Красним Лучем в селищі Федорівка. 5 лютого 2003 р. Юрієм, єпископом Донецьким і Маріупольським пострижений у чернецтво з ім’ям Всеволод. 9 березня того ж року з благословення Святішого Патріарха Філарета був піднесений до сану архимандрита.

28 березня 2003 р. хіротонізований на єпископа Луганського і Старобільського у Свято-Володимирському соборі м. Києва. 21 жовтня 2009 року синодом призначений єпископом Слов’янським, вікарієм Донецької єпархії.

Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня (23 січня 2004 р).