Вітаю з Всесвітнім Днем Вишиванки!

ХРИСТОС  ВОСКРЕС!

ДОРОГІ БРАТИ ТА СЕСТРИ…

В цей святковий день, хочу привітати всіх Вас з цим значущим для України та цілого світу день!

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Для мене День Вишиванки – це знакова подія, бо  це день не просто атрибуту моєї держави, чи символ приналежності до Україна, але це мій генетичний код, код моєї культури, історії, державності та віри! Це моя історична, духовна та культурна спадщина!

Хочу своїх однодумців привітати з цим Днем! Незважаючи на те, що на Сході України триває неоголошена війна, що кожного дня за вишиванку, прапор та герб України – Тризуб, гинуть наші земляки, але впевнений, що ми браття козацького роду, ми захищаємо і надалі будемо тримати оборону нашої матінки України! Мене радує, що вже і Словʼянськ, і Краматорськ, і Дружківка відзначають цей день!

Ми, Православна Церква України кожного дня молимось за Вас вельмишановні солдати, волонтери та мирні жителі. Хочу привітати увсіх, побажати миру, здоровʼя, щастя та любові. Бажаю мирного неба над головою та рідної землі під ногами, а найголовніше вишиванка на грудях, бо це наш генетичний код! Пишаймося та кохаймося і все буде Україна!

Архімандрит Діонісій (Васильєв)

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *